606: Laipni Lūgti Muzejā: Oceanarium

Šis muzejs ir atvērts visu diennakti un var lepoties ar izcilāko jūras iemītnieku kolekciju pasaulē, sākot no mikroskopiskām planktona sīkbūtnēm līdz lielākajam dzīvniekam, kāds jebkad dzīvojis uz mūsu planētas. Kā dziļūdens iemītnieki izstaro gaismu tumšajās dzīlēs? Ko ēd zilais valis? Kad izveidojušies okeāni un kādus noslēpumus tie glabā? Iepazīsti pasaules okeānu visā tā diženumā.

“Okeāns ir miljoniem reižu plašāks par ūdens klaidu, ko varam saskatīt līdz apvārsnim, un tā vidējais dziļums ir gandrīz četri kilometri, tāpēc, ienirstot tā dzīlēs, paveras pasaule, ko vairākums cilvēku nekad nav redzējuši.”

“Laipni lūgti muzejā: Oceanarium” sarakstījusi Lavdeja Trinika, ilustrējusi Tīgana Vaita. Oriģinālā izdota 2021. gadā. Grāmata tapusi sadarbībā ar Lielbritānijas Nacionālo Jūras akvāriju. Nacionālais Jūras akvārijs ir Okeāna aizsardzības fonda mājvieta.No angļu valodas tulkojusi Maija Brīvere. Latviski publicēta apgādā “Jānis Roze” 2021. gadā. Nopirkta, pateicoties pārdotai austai grāmatzīmei ❤️

Foto: Anna Iltnere / Jūras bibliotēka

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s